POD vs MOD? Podíváme se na to

Chystáte se prozkoumat svět POD a MODů? Bez ohledu na to, zda jste zkušený vaper nebo plánujete přestat kouřit a začít vapovat, výběr vaporizérů a příslušenství může být občas trochu matoucí. Abychom vám usnadnili rozhodování, pojďme se podívat na klíčové rozdíly mezi Pods a Mody.

Výhody MOD elektronických cigaret

Nastavitelný výkon a teplota

Můžete si upravit výkon a teplotu, což umožňuje jemnější kontrolu nad produkovanou parou a chutí vybraného liquidu.

Větší kapacita baterie

Mody často mají větší kapacitu baterie než standardní e-cigarety, což znamená delší dobu použití mezi nabitím. Většina menších e-cigaret nabízí kapacitu baterie tak na jeden den. Modem si zavapujete v závislosti na parametrech daleko déle. 

Větší nádrž na e-liquid

Zatímco běžné e-cigarety mají standard 2 ml nádrže, mnoho modů má větší nádrž na e-liquid (5 ml a více), což umožňuje delší dobu vapování bez nutnosti doplňování liquidu.

Podpora různých odporů atomizerů

 E-cigarety typu mod často podporují širší rozsah atomizerů s různými, což umožňuje různorodý zážitek z vapování. Základem je předem si zjistit kompatibilitu – nejčastěji přes závit (510).

Pokročilé funkce

Mody zpravidla nabízejí i další funkce, jako je možnost nastavit si různé režimy vapování (například watt, teplota, bypass), paměťové nastavení a podobně.

Větší zážitek z nikotinu

Silnější zařízení, jako jsou mody, zvládnou utáhnout liquidy s vyšším obsahem nikotinu, aniž by vás to škrábalo v krku. Dá se to také vyřešit liquidy s nikotinovou solí.

Shrňme si výhody POD systému

malé, praktické a lze je vzít všude

zaručují velmi podobný požitek jako při kouření klasických cigaret

příznivá cena

vapování vydrží zpravidla celý den

PODy zvládnou i liquidy s nikotinovou solí

snadná údržba (jen výměna cartridge, případně doplňování liquidu)

některé PODy mají pokročilé funkce

možnost nabíjení oproti jednorázovým e-cigaretám

snadné ovládání

Throat hit vs. Chuť

Téměř univerzálně touží bývalí kuřáci po silném throat hitu, když poprvé přejdou k vapování. Throat hit je pocit, který cítíte v krku při inhalaci nikotinu. Cigareta produkuje silný throat hit a elektronická cigareta může vytvořit téměř stejný pocit, pokud je navržena pro inhalaci do úst a naplněná silným e-liquidem s nikotinem. Tento typ zážitku zažijete s pod systémem.  Naopak mod je nastaven tak, aby poskytoval co nejlepší zážitek s e-liquidem s nižším obsahem nikotinu. Vzhledem k tomu, že produkce páry modu je mnohem větší než u pod systému, absorbuje se přibližně stejné množství nikotinu s oběma typy zařízení. S e-liquidem s nižším obsahem nikotinu si však budete moci vychutnat chuť samotného e-liquidu mnohem výrazněji a nikotin vlastně nebudete cítit.

Tak který je pro mě ten pravý?

Stejně jako ve všem tak i vapování, je to téměř zcela o osobních preferencích - najít pro vás perfektní produkt může vyžadovat trochu pokus-omyl, ale s pomocí našeho zkušeného týmu a mnoha užitečných průvodců to bude hračka! 

Z podů jednoznačně doporučujeme OXVA XLIM PRO

Naplnit ji můžete některým z našich liquidů a nebo si namíchat vlastní příchuť